И ове године је у нашој школи уприличен пригодан програм поводом обележавања Дечје недеље 2017. Програм су организовали чланови Тима за сарадњу са локалном заједницом у сарадњи са наставником физичког васпитања Љубом Стевановићем. Програм је трајао од 2.6.2017. до 6.10.2017. године, а у програму су учествовали ученици од првог до четвртог разреда. Првог дана за ученике је организована журка, где су имали прилику да се забаве и друже уз музику адекватну њиховом узрасту. Други дан је био резервисан за осликавање школског дворишта, где су ученици имали прилике да презентују своје уметничке склоности и на тај начин украсе школско двориште. Тема њихових радова је била  Градимо мостове међу генерацијама. Трећег дана су до изражаја дошли спортисти, који су уз асистенцију наставника Љубе Стевановића одмеравали снаге у различитим спортски дисциплинама. Четвртог дана су ученици 2-2, 2-5 и 2-7 у сарадњи са својим учитељицама Иваном Радуловић, Сандром Ставрић и Мајом Пуцаревић припремили и приказали драматизацију Езопове басне Лав и миш. Последњег дана сви ученици млађих разреда имали прилику да искажу своју креативност учешћем у школском маскенбалу, а најбољи су награђени дипломама. Свако одељење је као знак захвалности добило диплому за активно учешће у Дечјој недељи 2017.