У периоду од 19-ог до 23-ег марта ове године наши гости били су 9 ученика из Гжеља, директорка братске школе Наталија Гребеникова и учитељица првог разреда Лидија Николајевна. Гости су били смештени у кућама наших ђака.  Још првог дана деца су се зближила и започела дивна, надамо се дугорочна пријатељства. Госте су на аеродрому дочекали бивши ученици, који су прошле године боравили у Русији.
Госте су примили и  Државни секретар Марко Миленковић и Начелник школске управе града Београда  Душан Кићовић.
У току боравка у Београду са гостима смо обишли много тога: Педагошки музеј, Етнографски музеј, Музеј Николе Тесле, Руски дом и Руски центар, Центар града и Зоолошки врт, Калемегдан, Земунски кеј, и клуб младих математичара “Архимедес”.  Организован је одлазак у биоскоп и дискотека. Сви ђаци присуствовали су огледним часовима и квизовима у просторијама школе. Одржана је и велика свечана приредба на којој су на сцени блистали и руски и српски ђаци. Погледајте како је било на приредби – Галерија слика
Ученици су се растали уз сузе у нади да ће се поново срести и у Русији и у Србији.

О овом дружењу извештавали су и неки од најпознатијих портала

nedeljnik.rs

rs.sputniknews.com