Обавештавамо вас да Министарство просвете, науке и технолошког развоја отвара специјализована ИТ одељења у гимназијама широм Србије са циљем унапређења образовног програма за ученике са посебним склоностима за рачунарство и  информатику. На следећој адреси  специјализована ИТ одељења  налази се више информација о овим одељењима, као што су информације о пријемном испиту и наставном програму будућих одељења.

За упис у одељење које остварује наставни план и програм за гимназију за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику кандидат полаже пријемни испит на коме решава тест из математике.

На пријемном испиту задаци ће бити средњег и напредног нивоа, а за припрему  се могу  користити збирке задатака за припрему завршног испита.

Пријемни испит се полаже 3. јуна 2018.године.

Ученици се пријављују у гимназији или средњој школи коју желе да похађају.
Рок за пријављивање је од 11-14. маја 2018. године од 9.00-14.00 часова.
Школа број пријављених ученика доставља 14. маја до 15.00 на адресу srednje@mpn.gov.rs